Acer Predator 15 gamer laptop teszt

2016. február 06.
77.8051
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
marco profilja, adatai
marco
Az Acer nem aprózza el, ha a gamereknek szánt Predator családról van szó, hiszen az asztali gépek és a monitorok mellett tavaly a tablet és a notebook piacra is betoppantak azok az erős eszközök amik kiszolgálhatják a hardcore játékosok igényeit. A Predator notebookok több verzióban jelentek meg, a 15 és 17 colos kijelzővel szerelt modellek különböző processzorokkal és gpu-kkal kínálnak választási lehetőséget az igényeknek és a pénztárcáknak megfelelően. A 17-féle kiépítésből nálunk a 15 colos, GTX 980M videokártyával szerelt Predator 15 járt.


Az már az első pillanatban észrevehető, hogy Acer célja, miszerint a Predator család minden szegmensben ugyanazokat a stílusjegyeket viselje magán, nagyszerűen érződik ha jelenlegi tesztünk alanyát és a nálunk járt Acer Predator 8 GT-810 tabletet összevetjük, hiszen a külső jegyek gyakorlatilag megegyeznek - pedig két teljesen eltérő szegmensről van szó. A pirosra festett hűtőrácsok, a matt fekete borítás, a szürkés árnyalatú csúszásmentes felület minden modellen ugyanazt a keményvonalas játékosoknak szánt erőt és határozottságot sugározzák.

Mivel a Predatorok rengeteg verzióban kerültek piacra, érdemes átfutni az Acer oldalán azt a listát, amelyben minden verzió megtalálható: http://www.acer.com/ac/hu/HU/content/predator-models/laptops.

A Predator 15 masszív, monstre kialakítása alatt olyan brutális hardver bújik meg, amivel az Acer egyenesen az Asus ROG családjának állít kihívót, nem is sikertelenül. A Predatorokban Skylake alapú Intel Core i5-6300HQ vagy a Core i7-6700HQ bújik meg, videókártyaként GTX 970M vagy GTX 980M teljesíthet szolgálatot.

Masszív zsanér fut végig a kijelző alatt, oldalt nincs hiány csatlakozókból

Masszív zsanér fut végig a kijelző alatt, oldalt nincs hiány csatlakozókból


Emellé párosul a - nálunk járt verzióban - 16 GB DDR4 SDRAM és az 1 TB SATA HDD + 256 GB SSD kombó, amely esetben a 64 bites Windows 10 Home rendszer az SSD-n található, minden fontos rendszerfájllal együtt, a HDD pedig a tárhely szerepét tölti be.

A GPU-k természetesen minden esetben dedikált memóriát kapnak, 3Gb vagy 4Gb GDDR5 lehet a lapra szerelve, a mi esetünkben 3Gb-ról van szó. A kijelző mérete egész pontosan 15,6" (39,6 cm), a Full HD (1920 x 1080) IPS panel 16:9 arányú. A kijelzőt vastag káva öleli körbe, ami még tovább növeli azt az érzetet hogy ez egy erőmű, nem pedig az irodába való ultrabook. A monstrum fílinget tovább növeli a 3 és fél kilós súly, amire a 38,5 mm-es vastagság rádob még néhány lapáttal.

A dedikált GPU mellett az Intel HD Graphics 530 is a rendszer része, alapesetben ezt használja a gép, amikor szükség van az nVidia GeForce erőforrásra, akkor kapcsol csak át, ezzel jelentősen képes megnövelni egyébként a 6000 mAh teljesítményű 8 cellás akkumulátor üzemidejét a Predator. Játékkal, bekapcsolt GPU-val az alap nagyjából 4 óás üzemidő mindössze körülbelül 1 órára redukálódik. Bár a Predator 15 G-Sync-es, ezt csak külső monitorral lehet igénybe venni, a laptopba épített kijelző nem használja ki.

Ismerős név a Cooler Master, nemhiába ez szellőztet egy ekkora monstrumot

Ismerős név a Cooler Master, nemhiába ez szellőztet egy ekkora monstrumot


Roppant szimpatikussá teszi a készüléket, hogy a memória és a tárhely szabadon variálható, bővíthető. Erre a Predator alján található szerelőfedél eltávolítása után van mód, itt tudjuk cserélgetni a perifériákat. Ha már szóba került a szerelés: a maximális hűtés érdekében a DVD-író (vagy Blu-Ray) helyére bepattintható egy Cooler Master hűtőrendszer is, amely az alapcsomag része. Valódi, érezhető teljesítménynövekedés nem igazán tapasztalható játék közben, de mi ezt tartottuk folyamatosan a bővítőhelyen.

A tipikus gamer billentyűzeten természetesen jól elkülönítve találhatók a kurzorvezérlők, amelyek - csakúgy mint a WASD - külön, vörös megvilágítást kaptak. A billentyűzet alapvetően nagyszerűen használható, a szigetesen elkülönülő gombok nyomáspontja persze nem olyan mintha egy Razer billentyűzetet nyomkodnánk, viszont kellően hosszú pályán mozognak ahhoz hogy ne keltsék irodai billentyűzet hatását.

Kinyitva, asztalra téve a hátlap is mutatja, mennyire morcos

Kinyitva, asztalra téve a hátlap is mutatja, mennyire morcos


A keyboard felett hat, a PredatorSense programmal makrózható extra funkció gombot helyezett el a gyártó, alapvetően játékokhoz használható funkciók kapcsolhatók ki-be vele. A méretes touchpad külön egérgombokat kapott, valamint egy gombnyomással ki is kapcsolható ha külön egeret kötünk rá - ami esélyes, mert touchpaden játszani nem a legnagyobb élmény általában. Ugyanezzel a szoftverrel állítható be egyébként a háttérvilágítás erőssége is, több lépcsőben.

Az Acer egyik fejlesztése, a DustDefender nemcsak egy hangzatos fantázianév, hanem valóban érdekes megoldás. Ez néhány óránként megváltoztatja a hűtőventillátorok forgásirányát, így elkerülendő hogy bizonyos helyeken megüljön a por. Játék közben a funkció nem működik, nehogy leégjen a laptop. Gamer erőműhöz híven egyébként nagyon hangos tud lenni a Predator 15. Alapvetően viszonylag halk - főleg hogy az Intel HD Graphics 530 rajzolja a pixeleket -, de amint minimális terhelés kap, elkezd dolgozni a hűtés, komolyabb játéknál pedig asztali rendszerekkel vetekedő, vagy azt meghaladó hangorgiában lehet részünk.

Hangzás tekintetében nem lehet ok panaszra: az alapvetően két hangszórós rendszert (van olyan kiépítés, amiben négy hangszóró kapott helyet) még mélynyomó is támogatja, aminek jelentőségéről lehetne vitatkozni, de tény hogy megpróbál némi plusz mélyet hozzáadni az egyébként sem gyenge hangzáshoz. Természetesen nem ér fel egy külső hangrendszerrel és általában úgyis füles van egy gameren, de kiemelkedően jól szól egy laptophoz képest, sőt kicsit ki is emeli a teret a játékos köré, így egy-egy FPS valóban térhatást képes elérni.

Gamer laptop, gamer billentyűzettel: a WASD a középpontban

Gamer laptop, gamer billentyűzettel: a WASD a középpontban


Az IEEE 802.11ac Wifi és a Gigabit Ethernet sávszélesség kihasználása manuálisan módosítható, így elkerülhetők a játék lagok miközben éppen letöltünk egy... Linux disztribúciót. Az 1280 x 720 webkamera csak azért említésre méltó hogy elmondjuk: van. 4 USB 3.0 portot, HDMI és DisplayPort csatlakozót, dedikált hang ki-bemenet, valamint Thunderbolt 3.0 és Type-C USB 3.1-et is találunk a notebook oldalán, ami előrevetíti a hosszú élettartamot.

A több mint két hetes tesztidőszak alatt nem tapasztaltunk olyan hibát, ami a készüléknek róható fel, talán az átlagnál kicsit - bár ekkora teljesítményű gépeknél ez már észrevehetetlen különbség - nagyobb zaj az ami miatt húzhatnánk picit a szánkat - de nem tesszük. Bőven kárpótól a kiváló hang, a speciális hűtési megoldás, a cserélhető és jól bővíthető perifériák sokasága, a rengeteg csatlakozó és a brutálisra sikerült kinézet.

Nem adja olcsón az Acer a Predatorokat, de saját szegmensében a versenytársak árai alatt tartja azokat. Így 471.013 - 853.791 Ft között találjuk a különböző konfigurációkat. Mindezek mellé csak hab a tortán hogy három év garancia és ajándék Star Wars: Battlefront jár minden vásárlónak.

Nagyon jól mutat minden asztalon, de a gamer sarok a kedvence

Nagyon jól mutat minden asztalon, de a gamer sarok a kedvence


Összességében egy kiváló készüléket tesztelhettünk az Acer Predator 15 személyében. Ha valaki gamer laptop vásárlásban gondolkodik, mindenképpen érdemes fontolóra venni valamelyik Predatort, árban bőven alatta vannak a konkurensek termékeinek, teljesítményben pedig általában felül is múlják azokat, na és a Skylake sem mindennapi még egy ilyen eszközben manapság.
 

Skylake processzorokkal, kitűnő hangzással, képpel és teljesítménnyel indul harcba az Acer Predator - sikeresen!

12 hozzászólás

William

8 éve, 11 hónapja és 21 napja

Nem rossz, elég ütősre sikerült

válasz erre

gcnoresz

9 éve, 9 hónapja és 20 napja

Van nekem is egy jobb féle Asus laptopom, de valahogy a gép előtt jobban megy a játék.

válasz erre

latimes

9 éve, 11 hónapja és 11 napja

kinézetre nekem tetszik, nekem jó jönne egy ilyen mosolygó smiley de én csak Asus termékeket szeretek mosolygó smiley

válasz erre

Fáraó

9 éve, 11 hónapja és 14 napja

Na ez már nem lehet rossz laptop mosolygó smiley
Bár ennyiért már lehet is röhögő smiley

válasz erre

muki

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Bár kinézetre nekem nem jön be, nagyon durva a hardver ami benne van. ROG ennél gyengébb hardverrel úgy 100-150 ezerrel több, ami azért nem piskóta.

válasz erre

WarriorAutobot

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Mit ne mondja, elcserélném a mostani laptopomra. röhögő smiley

válasz erre

marco

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Linuxfan írta:
Próbáltatok rá Linuxot húzni? mosolygó smiley

Am nagyon durva konfig. meglepett smiley
Nem, nem lehet. mosolygó smiley Pendriveról egyébként futattam rajta, out of the box ment minden, kivéve az nvidiát, mert ahhoz telepíteni kellett volna, hogy leszedje a rendes drivert.

válasz erre

kpal

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Ez már egy egész más kategória , mondhatjuk álom kategória ahogy a millióhoz közelítünk vagy átlépjük.. mosolygó smiley Nyilván aki ilyet vesz az 1-2 évente letudja cserélni minden megerőltetés nélkül.

Egy ilyen vasnál nem lehet mibe belekötni minden a játékért van .

válasz erre

SZThomas

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Elfogadnám mosolygó smiley

válasz erre

Ronalddo

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Gyönyörű gép, és remélem egyszer én is megengedhetek magamnak egymillió környékén ilyet. mosolygó smiley

Addig marad az asztali gépem, az fele ennyi.

válasz erre

Gólem

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Kemény gép lehet nagyon! Nagyon bevállalnám de az a baj hogy ilyeneket nem árulnak mondjuk MediaMarktban 0%-os hitelre. Pedig vinném!

Köszi a tesztet!

válasz erre

Linuxfan

9 éve, 11 hónapja és 15 napja

Próbáltatok rá Linuxot húzni? mosolygó smiley

Am nagyon durva konfig. meglepett smiley

válasz erre
 
legutóbbi hozzászólások
 
marco profilja