Ami mindenképpen a legfontosabb szempontok egyike, a célterület. Nem mindegy, hogy irodai munkára: böngészésre, néhány klikkelésre ide-oda, vagy komolyabb felhasználásra: grafikai munkákra, fotószerkesztésre és / vagy játékra fogjuk használni az eszközt. Általánosan elmondható, hogy a játékra használt egérnek kell lennie a legprecízebbnek, ha ilyet választunk, az összes többi területen is tökéletesen meg fogja állni a helyét a cincogó.
A felhasználási terület meghatározása mellett nagyon fontos az ergonómia, hiszen az egerünkön rengeteget lesz a kezünk, elfogadhatatlan, hogy az egér formája miatt elfáradjon vagy netán görcsöljön a csuklónk és az ujjaink. Sokan esnek abba a hibába, hogy az ergonómiai szempontok elé helyezik az árat, ami hosszú távon megbosszulja magát.
Feltételezve, hogy a kedves olvasó a gamer egér mellett teszi le a voksát, következik a másik kérdéskör, hány DPI-s legyen és mennyi makró gombra van szükségem.
Optimális esetben az egéren állítható a DPI, a használati környezetnek megfelelően, hiszen ha csak böngészgetünk éppen, akkor feleslegesen megy csúcson felbontás, viszont egy FPS-játékban feltétlenül szükségünk van minimum 2000 DPI-re, ha gyorsan és pontosan akarunk célozni. A makró gombokra pedig éppen azért van szükségünk, hogy egy gombnyomással a megfelelő használathoz állítsuk be éppen az egerünket, hiszen ezek a gombok programozhatók.
A hatékony működéshez tehát a fenti feltételeknek, az ergonómiának, a DPI-nek és a programozhatóságnak kell meglenniük egy egérben. A CM Storm széria sok egeret kínál ezek figyelembevételével, amiből most két vezetékeset emelnénk ki.
CM Storm Inferno
CM Storm Inferno
A Game Channel Shopban ingyen is megszerezhető egér a palm grip típusú (tenyeres) egerek közé tartozik, szélesebb, testesebb eszköz. Mindenféle játéktípushoz ajánljuk, hiszen hosszabb játékok közben is kényelmes a használata. Összesen tizenegy gomb található rajta, amiből kilenc teljesen szabadon programozható. A recézett kábel több mint két méter hosszú, így a vezeték nélküli egerek szabadságával használható, viszont lemerülés nélkül.
A maximum 4000 DPI felbontással használható egér alján dupla lézeresérzékelő található a csúszótalpak szomszédságában. Természetesen a DPI állítható kisebbre is, valamint egy kezelőfelületen programozható sok egyéb funkció mellett a kurzormozgás és a klikkelés sebessége is.
Bővebb információ: http://www.cmstorm.com/en/products/peripherals/inferno
CM Storm Recon
CM Storm Recon
Ez a szimmetrikus egér könnyedén használható mind bal- mind pedig jobbkezes felhasználóknak is. Az inkább kicsit magas, mintsem széles eszköz alján középen precíziós Avago szenzort helyeztünk el, mellette pedig három csúszótalp felele a könnyű mozgathatóságért. Fent a világító görgő mellett kilenc gomb kapott helyet, melyeknek működése külön-külön beállítható. A DPI csakúgy mint az Inferno esetén maximum 4000 DPI lehet, de a használattól függően választható még 800, 1600 és 3200 DPI-s működés is.
Mint a legtöbb egerünk esetében, a Recon-nál is rengeteg szoftveres funkciót is rendelhetünk az egér gombjaihoz. Akár az is beállítható, hogy klikkelésre normál, egyszeri lenyomást, meghatározott számú ismétlést, vagy folyamatos ismétlést szeretnénk visszakapni.
A görgő, a CM Storm logó színe állítható, valamint ki is kapcsolható.
Bővebb információ: http://www.cmstorm.com/en/products/peripherals/Recon
A fenti két említett típuson kívül többféle egeret találhattok a CM Storm kínálatában, mindenféle felhasználási területre, sőt gamer egereink között van amelyik kifejezetten RPG vagy FPS stílusra lett kialakítva.
Nektek milyen típusú egeretek van? Figyelembe vettétek eddig is a fent taglalt szempontokat, vagy más alapján vásároltatok egeret?